NetApp Cloud Sync – מארג המידע מתעבה לנגד עיננו

באחד הפוסטים הקודמים, הצגתי את תפיסת ה Data Fabric של NetApp וחזרתי לזה גם כשדיברתי על ONTAP 9 ועל ONTAP 9.1.

לאחרונה, הציגה NetApp שירות חדש בשם Cloud Sync שמרחיב את יכולות ה Data Fabric אל מעבר לסל המוצרים של NetApp עצמה. זו נקודה מאד חשובה ומעניינת כי עד עכשיו דיברנו בעיקר על סנכרון, רפליקציה, הגירה או גיבוי של מידע בין המוצרים השונים של NetApp תוך התממשקות לשירותי הענן השונים. עכשיו, עם ההשקה של cloud sync, נחשף שירות הניתן לרכישה על פי תשלום ישירות מאמאזון, לסינכרון של פתרונות NFS אל פתרונות S3 גם אם המקור והיעד אינם מוצרים של NetApp.

כל מה שצריך זה מנוי ב AWS וקישור מאובטח בין אתר הלקוח ובין שירות הענן כלומר, השירות יפעל בתוך ה VPC של הלקוח (AWS Virtual Private Cloud ) ללא מעורבות של NetApp, ללא "עין" נוספת שנחשפת אל המידע הארגוני.

cloud-sync_overview

עם הקמת השירות יופעל רכיב וירטואלי חדש בתוך סביבת ה VPC בשם Data broker. רכיב זה הוא למעשה הרכיב האקטיבי המקשר בין ה NFS directory/server ובין ה S3 bucket. יש להזכיר כי ה bucket וה data broker צריכים לפעול באותו איזור גיאוגרפי של AWS.

להלן רשימת האזורים הנתמכים כיום:

  • Asia Pacific (Sydney)

  • EU (Ireland)

  • US East (N. Virginia)

  • US West (Oregon)

הצעדים הנדרשים לביצוע הם סה"כ די פשוטים וברורים,

לאחר כניסה ל http://cloud.netapp.com/cloud-sync יש לבצע כניסה לשירות באמצעות משתמש amazon.com (לא באמצעות משתמש aws). לאחר מכן יש להכניס את שם החברה ולאשר את תנאי השימוש.

לאחר תהליך ההרשמה יש לבחור copy to S3 תחת select an AWS Service.

בחירת שרת ה NFS יכולה להיעשות באמצעות כתובת IP או באמצעות שם דומיין מלא. כמובן ששרת ה NFS צריך גישה מאובטת אל ה VPC שלנו בו נמצא ה bucket אליו אנחנו רוצים לסנכרן.

לאחר בחירת שרת ה NFS מקימים את ה Data broker ובשלב זה נתבקש לבצע גם כניסה לשירות ה AWS שלנו. שוב נדגיש שיש להקים את ה data broker ב region הנכון כדי שתהיה לו גישה אל תוך ה VPC שלנו.

region

הקמת ה data broker לוקחת כחמש עד עשר דקות ולאחר ההקמה ניתן להכנס ולבחור תיקיות לסנכרון מצד שרת ה NFS ולאחר מכן לבחור את ה bucket אליו מסנכרנים.

לאחר יצירת ה relationship ניתן לצפות בסטטוס של הקשרים השונים תחת ה dashboard.

view_in_dashboard

עכשיו החלקים המעניינים בתוך השירות, ראשית, השירות מבצע המרה תוך כדי פעולה של תצורת הקבצים (NFS) אל תצורת אובייקטים (S3). שנית, לאחר ביצוע הרפליקציה הראשונית יבוצע סינכרון של שינויים בלבד.

 למי השירות מתאים? בעצם לכל מי שמעוניין לצבור מידע באופן מקומי אבל להנגיש אותו לביצוע אנליטיקה כשירות בענן. לקוחות המשתמשים ב MAPR או RDS וכדומה. הלקוח משלם רק על המידע שמונגש אל שירות הענן, רק כל עוד הוא נדרש והמאסה העיקרית של המידע נשארת on-premises כך שניתן יהיה להסיר את המידע מaws לאחר ההרצה.

כמו שירותי המחשוב בענן, גם שירות הסינכרון הוא שירות בתשלום על פי צריכה בלבד במדרגות לפי כמות הסנכרונים הנדרשת בשעה.

cloud-sync-cost

למי שמעוניין בהדגמה של השירות ניתן לצפות בסרטון הבא שצולם בכנס ה insight האחרון בוגאס

שירות ה cloud sync מצטרף לעולם ה Data fabric ומחזק את יישום החזון של NetApp. בשנה שעברה, ניתנה בכנס הצצה ליכולת לרפלק בין מערכות ONTAP למערכות AltaVault. השנה נחשפה יכולת זו באופן רשמי וכיום ניתן לנהל גיבויים אל הענן ללא כלי חיצוני בהתבסס על כלי NetApp בלבד.

כמו בעבר, הכנס סיפק גם הצצה לעתיד. ג'ו קרדונה שראינו בכל הסרטונים מעלה הוא ארכיטקט ה Data Fabric ובסרטון הבא הוא מציג יכולת מובנית במערכות All Flash לבצע Tiering אוטומטי אל מערכות אחסון מסוג Object, הן מערכות On-Premises והן מערכות בשירות ענן כמו Amazon S3 שדיברנו עליהן קודם

באמצע החודש הבא יערך הכנס המקביל, NetApp Insight EMEA בברלין. אני מאמין שנראה בכנס וסביבו עוד הכרזות מאד מעניינות להרחבת והעמקת חזון ה Data Fabric המלא. הישארו עימנו!

שלכם,

ניר מליק

 

3 מחשבות על “NetApp Cloud Sync – מארג המידע מתעבה לנגד עיננו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s